Libri i bardhe (Albanian Edition)

Libri i bardhe Albanian Edition Dikush zbulon nj jet tjet r ose di ka t ngjashme me t dikujt ndrra refuzon t i p rfundoj dhe cila sht dhurata m e mir p r dik q nuk d shiron ta shoh sh me sy po sikur ajo q shkruan t jet e tmerrshme

 • Title: Libri i bardhe (Albanian Edition)
 • Author: Enkelejd Lamaj
 • ISBN: 9781301221318
 • Page: 378
 • Format: ebook
 • Dikush zbulon nj jet tjet r, ose di ka t ngjashme me t dikujt, ndrra refuzon t i p rfundoj dhe cila sht dhurata m e mir p r dik q nuk d shiron ta shoh sh me sy po sikur ajo q shkruan t jet e tmerrshme, por jo aq sa ajo q nuk shkruan keni rezervuar nj takim me princin e nat s, nj leksion me nx n sen e djallit dhe do pushtoheni nga d shira t err ta,Dikush zbulon nj jet tjet r, ose di ka t ngjashme me t dikujt, ndrra refuzon t i p rfundoj dhe cila sht dhurata m e mir p r dik q nuk d shiron ta shoh sh me sy po sikur ajo q shkruan t jet e tmerrshme, por jo aq sa ajo q nuk shkruan keni rezervuar nj takim me princin e nat s, nj leksion me nx n sen e djallit dhe do pushtoheni nga d shira t err ta, do udh toni n nj planet t larg t dhe, pa dyshim, kur t ju z r nata, vendi ku do ndaloni p r ta kaluar, do jet m i fundit q do donit t kishit zgjedhur Por asgj nuk mbaron me kaq N qoft se jeta do t ishte nj lib r i bardh , m thuaj, far do d shiroje t shkruaje n t K to, edhe m shum , n k to tregime t zeza, q rr mbejn , turbullojn dhe l n pa gjum RMBAJTJA 1 LIBRI I BARDH 2 TAXI 53 M NGJES4 MADE IN INDIA 5 DORA E DJATHT 6 PAKTI7 ASFALT8 M E BUKURA VAJZ E SHKOLL S9 TY10 GRUAJA E FOTOGRAFIT11 T NES RMEN12 PROVIMI I FUNDIT13 HONI I NAT S14 UJKU Tregim i perfshire vetem ne formatin elektronik.

  • Free Download [Psychology Book] ☆ Libri i bardhe (Albanian Edition) - by Enkelejd Lamaj ↠
   378 Enkelejd Lamaj
  • thumbnail Title: Free Download [Psychology Book] ☆ Libri i bardhe (Albanian Edition) - by Enkelejd Lamaj ↠
   Posted by:Enkelejd Lamaj
   Published :2019-09-17T09:29:36+00:00

  2 thoughts on “Libri i bardhe (Albanian Edition)

  1. Enkelejd Lamaj lindur m 20 n ntor 1978 n Lushnje shkrimtar shqiptar nga Shqip ria.Pasionin p r t lexuar dhe shkruar e ka gjetur qysh n f mij ri Por do t vinte viti 2003 kur do t prezantohej p r her t par me nj p rmbledhje me tregime horror t titulluar Fytyra tjet r e nat s Rr fimet e tij sfidojn lexuesin n luft n midis t mir s dhe t keqes, t nd rlikuar s dhe t thjesht s, t besueshmes dhe t pabesueshmes.Mbas nj periudhe pothuajse kat r vje are n Itali, ku punoi n sektorin e turizmit, kthehet n Shqip ri dhe fillon studimet e larta p r drejt si, n Tiran , n Universitetin Jo Publik Luarasi , Fakulteti Juridik Diplomohet n vitin 2008 dhe tani, jeton dhe punon n Tiran , ku krahas ushtrimit t profesionit t juristit, vazhdon edhe t shkruaj.KA PUBLIKUAR Libri i bardhe Tregime , Bota Shqiptare, 2011 Kindle Edition 2012 Smashwords Albanian Edition, 2012 Fytyra tjeter e nates Tregime , Ombra GVG, 2003NGLES Gruaja e fotografit Tregim , Smashwords E Book Edition 2012 Taxi 5 , Smashwords E Book Edition 2012 Kercimi i pare Tregim , Smashwords E Book Edition 2011 Gjimnazistet e semure Tregim , Smashwords E Book Edition 2011 TJET R Tregimi i shkurt r Ujku Revista Letrare Mehr Licht Nr 42, Prill 2012 Tregimi i shkurt r Ricordi perdutti Antologia di scritori albanesi Il mare si lasciava attraversare , Besa Editrice Italia , Novembre 2011 Tregimi i shkurt r Taxi 5 Tregimet e makthit Nr.4 Janar, 2010

  2. Tregime teper interesante, te shkruara dhe treguara shume bukur . .E fitova kete liber duke marre pjese ne Giveaway dhe zbulova qe eshte vertet shume bukur te marresh nje liber te dedikuar personalisht nga autori. E kisha lexuar ne Kindle, por ne leter eshte krejt dicka ndryshe. Tregimet jane teper te vecanta, autori di te luaje shume mire me fjalet, aq sa te rremben e te fut ne rrjedhe te leximit qe me fjaline e pare e pastaj s'te leshon me. Ndoshta ka te tjere qe shkruaje kete zhaner, por per [...]

  3. U kenaqa vertet shume duke lexuar keto tregime. Te fresketa, interesante dhe teper frymezuese. Tregime qe te mbajne pezull, dhe qe autori i ka ndertuar ne nje menyre te tille qe te duhet sikur je duke "i pare" me teper sesa je duke i lexuar. Sigurisht qe si ne cdo permbledhje me tregime, ka nga ato qe te pelqenje me shume dhe nga ata qe te pelqejne me pak.1. LIBRI I BARDHË. *****2. TAXI 5 *****3. MËNGJES ****4. “MADE IN INDIA” *****5. DORA E DJATHTË. *****6. PAKTI. ****7. ASFALT *****8. M [...]

  4. Pa u ndalur specifikisht ne secilen prej historive, ne vija te pergjithshme leximi ishte mjaft i kenaqshem. Bashke me anen fantastike, shpesh kishte dhe elemente perditshmerie me baze realiteti te cilat kombinoheshin me te mjaft mire. Gjuha eshte e thjeshte, e pasur, aktuale. Pershkrimi i rrjedhshem dhe suspanca (celesi i ketij zhanri) perhere e pranishme. Do te me kishte pelqyer vetem, qe tregimet te ishin paksa me universale. Gjithashtu shpreh deshiren, duke patur parasysh te mesipermet, qe ne [...]

  5. Hera e pare qe lexoj tregime te ketij zhanri ne shqip, te shkruar nga nje autor shqiptar dhe kam mbetur shume e befasuar. Tregimet jane kaq origjinale, te treguara me nje gjuhe te thjeshte por teper depertuese, qe te rrembejne qe nga fillimi e te mbajne pezull gjer ne fund. Dhe autori di te luaje vertet me friken.

  6. Tregime vertet jashte te zakonshmes dhe te tilla qe te mbesin ne mendje per gjate. Edhe menyra dhe stili i te treguarit jane te vecanta krejt.

  7. Cdonjeri prej tregimeve eshte nje bote me vete. Kjo eshte cka me pelqeu, mosperseritja e vetes dhe origjinaliteti. Gjeja tjeter qe te ben menjehere per vete eshte fantazia dhe menyra se si e transmeton ajo. Ne fakt, duke i lexuar tregimet, te duket sikur je duke i pare filma, aq lehtesisht te injektohet kjo fantazi. Dhe menyra e te treguarit mund te jete vertet me fjale te thjeshte, por krejt ndryshe nga stili qe eshte i sofistikuar dhe i vecante.Perfundimisht, kujt i pelqen "letersia e frikes" [...]

  8. Tre gjera jane te sigurta pasi ke mbaruar se lexuari tregimet e ketij libri: e pare eshte qe do te te trazojne vertet, e dyta eshte qe do te te mbeten ne mendje per nje kohe te papercaktuar dhe e treta eshte qe deshiron t'i lexosh perseri nga e para vetem se heren e dyte do deshirosh te mos i lexosh naten.

  9. Nje permbledhje shume e mire me tregime. Disa me pelqyen tej mase shume (Gruaja e fotografit mbi te gjithe), disa te tjere disi me pak. Megjithate qe te gjitha me mbajten te mberthyer gjer ne fund dhe kjo ishte dicka shume e bukur.

  10. Tregime qe te rrembejne qe nga fjalia e pare, te shkruara bukur dhe me nje teknike qe te mberthen dhe te ngjit pas cdo paragrafi. Tek tuk ka ndonj gabim drejtshkrimor, por per kete i heq cdo faj shkrimtarit dhe ia ve botuesit.

  11. Tregime rrembyese dhe turbulluese, por mbi te gjitha te shkruara bukur dhe me stil nje unik, qe te mban te lidhur pas historise qe nga faqja e pare deri tek e fundit.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *